Harry Kane Kimdir?

İngiliz asıllı futbolcu Harry Kane, 28 Temmuz 1993 senesinde dünyaya geldi. Çiftçi çocuğu olarak doğulan Kane, şimdilerde transfer gündeminin başında gelen futbolcuları arasında yer almaktadır. Kane, Chinford şehrinde büyüdü ve okulunu da burada bitirdi

Altyapı

Kane, çeşitli kulüplerin altyapı takımlarında oynadı. Futbolcu ilk kez Ridgeway Rovers takımında forma giymeye başladı. Aradan 1 sene geçtikten sonra Arsenal yıldız oyuncunun geleceğinin parlak olduğunu keşfederek kendi renklerine bağladı. Arsenal takımının yaşadığı son şampiyonlukta Kane, genç takımda forma giymekteydi. Ancak Arsenal’de fazla forma şansı bulamayan futbolcu, yeniden eski takımı Ridgeway Rovers’a döndü. Burada 2 yıl top koşturan Kane, 2004 senesinde Watford takımına geçiş yaptı. 5 yıl boyunca bu takımda top koşturan oyuncu şimdilerde de formasını giydiği Tottenham Hotspur takımına transfer oldu.

Harry Kane Tottehnam Hotspur’da

Genç futbolcu Harry Kane 2009 senesinden bu yana İngilterenin Tottenham kulübünde top koşturmaktadır. Tottenham kulübü için Kane’in yeri bambaşkadır. Tottenham kulübünün gol makinesi Kane, oynadığı dönemlerde çok başarılı bir performans sergilemektedir. Kane, şimdilerde ileri gelen kulüplerin transfer gündeminde yer almaktadır. Özellikle 2017-2018 senesinde Benzema’dan istediği verimliliği alamayan Real Madrid, yıldız futbolcuyu kendi renklerine bağlamak için büyük miktarlarda parayı gözden çıkarmaktadır. Yaşının az olmasına rağmen şimdiden efsaneleşmeye başlayan Kane, Tottenham’da gollerine devam etmektedir.

Harry Kane sadece eylül ayında attığı 13 golle Ronaldo ve Messi’nin başarılarına ortak oldu. Yıldız futbolcu 2017 senesinde sergilediği performansla Ronaldo, Lewandowski ve Aubameyang gibi pek çok ismi geride bırakmıştır. Bir sene içerisinde 6 defa bir oyunda 3 gol atan Kane, Tottenham Hotspur kulübünün taraftarlarının gönlünde taht kurmayı başardı. Kane, Tottenham ve milli takım formasıyla oynadığı 10 maçın 9’unda gol atarak 1997 yılından bu yana kırılması çok güç bir rekoru kırmayı başardı. Şöyle ki, Kane İngiltere liginde üst üste 3 maçta deplasman oyununda birden fazla gol attı. Şimdiki grafiğine bakılırsa, Kane geleceğin de umut vaat eden oyuncuları arasında olacak gibi gözüküyor. Yıldız futbolcunun şu anda 2022 yılına kadar Tottenham kulübüyle sözleşmesi bulunmaktadır.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.